Nová lezecká kolekce Chillaz 2024

23. dubna 2024

Nová lezecká kolekce Chillaz 2024

Pohodlné a odolné oblečení navržené lezci pro lezce.

V roce 2001 vznikla v malém městěčku Vomp v Tyrolských Alpách kousek od Insbruku značka CHILLAZ. Název je kombinací anglického slova chill a názvem populární lezecké oblasti Zillertal, která leží nedaleko. Bylo to v době, kdy speciální oblečení pro lezce ještě nebylo tak běžné a lezlo se v tom, co si kdo oblíbil. Někdo nosil sportovní oblečení pro atlety, někdo kalhoty a trička pro vysokohorské turisty, někdo klasické džíny, a byli tací, kteří si vlastní kalhoty šili doma sami.

Chillaz byl tenkrát první, kdo začal vyrábět strečové džíny se speciálním střihem pro lezce. Byl to jejich první model kalhot Working Pants, který jim otevřel cestu do lezeckého světa. Měl je snad každý lezec v Evropě. Vydržely neskutečně hodně a vypadaly skvěle. Dalo se v nich celý den bouldrovat ve skalách a večer v hospodě jste v nich vypadali „cool“.

Začátkem nového milénia se Chillaz stává nejoblíbenější kultovní značkou mezi lezci. Lezl v ní například španělský lezec Dani Andrada a v Čechách ji proslavil člověk, o kterém už dnešní mladá generace lezců neví. Ten člověk byl vítěz několika závodů série Rock Masters, mistr světa v lezení na obtížnost z roku 2003 a vítěz světového poháru v lezení na obtížnost z roku 2004 a jmenoval se Tomáš "Mráza" Mrázek.

Tak jako Chillaz před mnoha lety začínal s oblečením převážně pro sportovní lezce, se po několika pokusech o odbočení do fashion stylů a oblečení do města, vrací ke kolekci pro sportovní lezce, samozřejmě s ohledem na volný čas a relax. Kalhoty, kraťasy, trička a mikiny jsou tak univerzální, že je můžete nosit na bouldering sessions nebo do skal a večer se jít klidně bavit na afterparty po koncertu.

Jsou to právě pohodlné střihy a strečové materiály, které lezci tak rádi používají. Celý tým Chillaz tvoří mladí lezci, kteří přesně rozumí tomu, co je při lezení potřeba. A tak jejich designy dokonale padnou a fungují přesně tam, kde to má být.

Pohodlný elastický pas, aby netlačil pod sedákem? Ano. Tvarovaná kolena, aby umožňovala vysoké stupy na sportovních cestách? Jistě. Vložený klín v rozkroku a stahování pasu na provázek, aby se kalhoty neposunovaly? Samozřejmě. Dámské sportovní topy a podprsenky, které drží a zpevňují to, co mají, a přitom jsou lehké, příjemné a neomezují v pohybu? I to letošní letní kolekce lezkyním nabízí.

Odkaz na novou kolekci CHILLAZ LÉTO 2024

← Zpět na seznam článků