Nová kolekce Chillaz zima 2023/2024

13. prosince 2023

Nová kolekce Chillaz zima 2023/2024

Novinky Chillaz k Vánocům potěší každého.

CHILLAZ
Osobitá značka, která si dělá věci po svém.

Snaží se vyrábět oblečení ekologicky, co nejvíce z přírodních materiálů a s co nejmenším množstvím chemie. Zeptali jsme se, jak to u nich ve firmě funguje a přinášíme vám něco málo z jejich filozofie…

Jak vypadá udržitelnost produkce v Chillazu?

Udržitelnost je bohužel slovo, které se používá příliš často a nepřesně. Pro nás je samozřejmostí, že se k lidem a životnímu prostředí chováme férově. Máme tendenci popisovat to, co děláme, jako „podnikání se zdravým rozumem“.

Naše materiály jsou pečlivě vybírány, od vlákna až po použité barvivo. Spoléháme se zejména na přírodní a ekologicky šetrná vlákna, jako jsou Lyocell nebo Modal, od rakouské firmy TENCEL. Díky moderním výrobním zařízením se nám daří dále snižovat spotřebu vody a používání chemikálií.

Navíc jsou pro nás velmi důležité krátké vzdálenosti dopravy. Velká část použitých materiálů pochází z Turecka nebo z Evropy. Tím chráníme jak životní prostředí, tak naše nervy. Díky krátké vzdálenosti výrobních provozů v Turecku, o které se staráme sami, jsme velmi flexibilní a můžeme rychle reagovat na změny trhu. Dokážeme se rychle přemístit na místo a být v osobním kontaktu s našimi švadlenami, tiskaři, barvíři atp. Samozřejmě se nemůžeme všem dívat přes rameno, ale své dodavatele a výrobce si vybíráme velmi pečlivě.

Kde se oblečení Chillaz vyrábí?

Naše hlavní textilní výroba je v Turecku. Přesněji na západ od Bosporu, geograficky v Evropě. Již déle než 20 let úzce spolupracujeme s lokálními partnery a společně s nimi budujeme a rozšiřujeme naši výrobu. Jedině tak můžeme splnit naše vysoké požadavky na kvalitu. Látky nebo vlákna, která používáme, pocházejí od známých výrobců z Turecka, Rakouska a Itálie. V posledních letech jsme rozšířili okruh evropských dodavatelů ještě o Chorvatsko, Polsko a Slovinsko. Jedná se o výrobce, kteří se specializují na určité produkty v naší kolekci, například pletené produkty z vlny.

Používáte organickou bavlnu?

Kvůli obtížné sledovatelnosti původu bavlny, která je certifikována jako „bio“, ji nepoužíváme. Nabídka tohoto druhu bavlny je mnohem větší, než je její skutečná světová produkce. Mnoho ekologických certifikátů a pečetí na tom nic nemění. Dokud nemůžeme s čistým svědomím říci, že naše bavlněné látky jsou skutečně 100% organické, necháváme to být. Přesto jsme odhodláni učinit krok směrem k certifikované organické bavlně, protože výroba konvenční bavlny vyžaduje obrovské množství chemikálií a velkou spotřebu vody. Ve většině našich produktů používáme přírodní vlákna Lyocell (viskóza z eukalyptového dřeva) nebo Modal (viskóza z bukového dřeva) v kombinaci s osvědčenou vysoce kvalitní bavlnou od důvěryhodných dodavatelů. Aby byly naše látky strečové a nevytahovaly se, musíme směsi v některých případech doplnit umělými vlákny elastanu.

A co obalové materiály? 

Používání recyklovatelných obalů pro textilie jsou důležitým příspěvkem k ochraně životního prostředí. Jednou z možností je použití biologicky odbouratelných materiálů, jako je papír nebo lepenka. Tyto materiály jsou šetrné k životnímu prostředí, lze je recyklovat a rychle se rozloží bez zanechání škodlivých zbytků. U nás používáme papírové obaly, které se dají snadno recyklovat. V konečném důsledku je však také na každém z nás, jak se k ochraně životního prostředí postaví a vědomě se ho účastní.

Úplnou kolekci si můžete prohlédnout v našem katalogu zboží


← Zpět na seznam článků